Главная » Туры выходного дня » Буки – ландшафтний парк на річці Роставиця

Буки – ландшафтний парк на річці Роставиця

Буки – ландшафтний парк на річці Роставицяpark-suslova
вартість 260 грн

Зараз це місце перетворилося в один із найкрасивіших парків в Україні. Одночасно це ще й місце проживання сім’ї Івана Суслова, його маєток розташований прямо на території парку. Раніше доступ для відвідувачів було відкрито по всій території, можна було навіть підходити до самого будинку. Однак незабаром стався неприємний інцидент: дружина Івана Суслова намагалася пройти до дверей, але її не пустили туристи, що фотографувалися біля входу, мовляв “почекайте своєї черги”. Після цього доступ до будинку закрили.
buky_05Парк складається з двох частин: храмового комплексу з фонтаном і самого ландшафтного парку. Вхід на територію безкоштовний. Однак у деякі частини парку можна потрапити лише з екскурсоводом. Пов’язано це також із неприємним інцидентом. Як я вже писав раніше, відвідувачі вільно ходили всюди, і досить швидко багато фігур на поляні казок були зламані, а найголовніше – якийсь недоброзичливець отруїв багатьох тварин зі звіринця і вони померли. Тому зараз за відвідувачами намагаються хоч трохи, але наглядати. Приєднатися до групи можна перед входом на поляну казок, ціна за екскурсію чисто символічна ($1,2)
Під час екскурсії ви зможете дізнатися багато цікавої інформації, побачити поляну казок з дуже красивими казковими фігурами й міні-зоопарк, де живуть лев, ведмеді, олені, вовченята, страус та інші тварини. Це єдине місце, яке я б прибрав або хоча б збільшив. Ну не прихильник я утримання тварин у маленьких клітках, навіть якщо за ними добре доглядають. Один з ведмедів за перший рік вибив з рук близько 80 фотоапаратів і телефонів, будьте уважні.
Для будівництва храмового комплексу та проектування парку був запрошений архітектор Юрій Бабич. Незважаючи на те, що він уже був досить відомий, цей комплекс, ймовірно, найбільш значуща його робота, за яку він отримав державну премію. Окремі елементи були змінені самим Іваном Сусловим, як, наприклад, дах по боках храму у вигляді величезних голубів.Buky Комплекс включає в себе дзвіницю Святого Даниїла, названу на честь Данила Кучми, батька колишнього президента України. Деякий час тому син Івана Суслова захворів на рак. Необхідних ліків в Україні не було. Іван Миколайович не знав, що робити, і спробував звернутися за допомогою до Леоніда Кучми, але його відмовилися прийняти. Тоді він спробував пройти силою, охорона зупинила його і повідомила про цей інцидент президенту. Наступного дня ліки були доставлені спеціальним рейсом з Німеччини і сина було врятовано. Дзвіниця була названа на честь батька, який дав життя Леоніду Кучмі. Після помаранчевої революції підприємцю запропонували прибрати табличку з назвою дзвіниці, але він відмовився.
Untitled_Panorama16Кияни, напевно, пам’ятають фонтан, який стояв на Майдані Незалежності до реконструкції. Після реконструкції площі в 2001 році розібраний фонтан багато років припадав пилом на одному зі столичних складів, і його деталі потихеньку розтягували. Іван Суслов організував транспортування фонтана в село Буки, де його два роки ремонтували. Кілька металевих пелюсток чаші відлили заново, було замінено насосне обладнання і граніт, встановлено додаткове освітлення. У 2011 році фонтан було відкрито і відтепер він зустрічає гостей біля входу в парк.
У парку побудована міні-ГЕС, яка забезпечує електрикою всю територію. ГЕС дуже органічно вписана в ландшафт і є елементом парку. Планується побудувати каскад таких невеликих ГЕС для забезпечення електроенергією всього Сквирського району. Проте на даний момент держава не цікавиться таким видом електроенергії, і ця ГЕС здебільшого гріє повітря.
На горі сидять три жаби, що символізують благополуччя, біля них фотографуються молодята. Ще “жаба” душить всіх, хто дивиться на все це благополуччя 🙂 Поблизу жаб стоїть скульптура Максима Горького – улюбленого письменника Івана Суслова.