Главная » Без рубрики » МАСНИЦЯ ЧИ МАСЛЯНА? ДІЗНАЄМОСЬ РАЗОМ!

МАСНИЦЯ ЧИ МАСЛЯНА? ДІЗНАЄМОСЬ РАЗОМ!

blinchiki 16.02.15 768311

ЗАПРОШУЄМО НА СВЯТКУВАННЯ МАСЛЯНОЇ 2020
29 лютого 2020 року
Вартість туру: 400 грн/особа

Музей народної архітектури та побуту під відкритим небом в Переяслав-Хмельницькому, унікальне історичне місце Середнього Придніпров’я радо запрошує Вас на щорічне етнічне дійство. Масляна (Колодій) — свято для гурманів та усіх, хто бажає барвисто і весело відпочити, а фольклорні дійства додадуть незабутнього колориту Вашому відпочинку!
Початок нового життя і певного роду пробудження сонця, яке з приходом весни починає все яскравіше світити, подовжуючи дні. Саме на честь останнього на Масляну пекли млинці, які є головним і невід’ємним атрибутом свята. Вважається, що з’їдаючи круглий, рум’яний, гарячий млинець, такий схожий на сонце, людина з’їдає і частинку його тепла і могутності. Національний заповідник «Переяслав», кращі фольклорно-етнографічні колективи нашого краю підготували для вас веселу і цікаву програму.93af8c6695e673a0aeb74097187dcd86

Ведучі «кум і кума» розкажуть, як наші предки святкували Масляну цілий тиждень: старий і малий каталися на гойдалках, хлопці і дівчата виглядали суджених, тещі й зяті ходили один до одного в гості і пригощалися, сильні хлопці билися на кулаках, родичі і сусіди прощали винуватцям образи і неприємності. Ви зможете оглянути і стати учасниками звичаю «тягнути колодку», який полягав в тому, що хлопцям і дівчатам, що не одружилися в минулому році, в знак їх символічного покарання прив’язували поліно або стрічку і вимагали могорич. також вас чекають запальні виступи фольклорно-етнографічних колективів, які своєю енергією змусять кожного закрутитися в танці. Щоб Ви не замерзли, вас чекають веселі ігри, розваги, конкурси. А спритні зможуть отримати цінний подарунок, піднявшись на дерев’яний стовп висотою 8 метрів. На святі можна придбати вироби декоративно-прикладного мистецтва, сувеніри народних майстрів, взяти участь в проведенні майстер-класів з ковальства, ляльки-мотанки, виготовлення колодок, трав’яних іграшок, оберегів. А кращі господині приготують для вас головні страви свята — млинці, вареники, гарячий чай і узвар, які Ви зможете придбати і спробувати!

Запрошуємо всіх, з хорошим настроєм і доброю душею на свято Масляної до Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Вас чекають незабутні враження, а на учасників конкурсів — призи.

Програма туру:
07:30 – збір групи та виїзд з м.Сміли;
08:15 — збір групи та виїзд з м.Черкаси;
08:55 — збір групи та виїзд зі м.Золотоноша;
10:00 – 12:10 — оглядова екскурсія музеєм народної архітектури та побуту під відкритим небом в Переяслав-Хмельницькому.
12:00 – 16:00 — святкова програма
16:00 — збір групи та виїзд додому;
17:10 — орієнтовний час прибуття в м.Золотоноша;
17:50 — орієнтовний час прибуття в м.Черкаси;
18:30 — орієнтовний час прибуття в м.Сміла;