Главная » Туры выходного дня » Полтава-Диканька-Миргород

Полтава-Диканька-Миргород

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПолтава-Диканька-Миргород72828394

280 грн

Опис місцевості та подій
Місто Полтава, як відомо, посідає особливе місце в історії української нації та держави. Біля його стін не раз відбувалися події, котрі визначили долю України, впливали на європейські справи.
Полтава – це дивне місце, що не має, напевно, у світі собі аналогів: більш ніж тисячолітня історія, у ході якої відбулась всім добре відома Полтавська битва, прекрасна архітектура, відмінна екологічна ситуація і багато чого іншого.
Місто розташоване у східній частині Полтавщини на обох берегах річки Ворскли та є одним з найбільших промислових і культурних центрів Лівобережного Придніпров’я. Полтава лежить в межах великої Східноєвропейської рівнини, на рівнинному Полтавському плато і його крутому прирічковому схилі. Більша, західна частина міста лежить на порівняно високому (150…159 м над рівнем моря) вододільному плато, розчленованому біля долини Ворскли досить глибокими балками на ряд плосковерхих виступів (Монастирський, Інститутський, Кобищанський, Іванова гора). Менша, східна частина міста (Поділ, Левада, Дублянщина) розміщена на заплаві і частково першій терасі річки Ворскли. Тут переважають абсолютні 046f8b39ad20199686cab25f43c5eb3cd2c63cddвисоти від 78 м до 100 м над рівнем моря. Із сходу місто обмежене долиною річки Коломак поблизу її гирла.
В основі міста лежить частина Східноєвропейської платформи – Дніпровсько-Донецька западина з глибиною залягання фундаменту 12 км. Осадовий чохол фундаменту містить кам’яну сіль, яка залягає під містом на глибині 2 км, будівельні піски, лісовидні суглинки.
Географічне положення Полтави в межах помірного кліматичного поясу зумовлює її риси помірно-континентального типу клімату: середня температура повітря липня (+ 20,5°С); середня температура повітря січня (–7,0°С); середньорічна кількість опадів 525 мм; коефіцієнт зволоження 0,7; тривалість безморозного періоду 174 дні.92845844_poltava20112904666666666666
У західних околицях міста переважають темно-сірі лісові ґрунти та чорноземи, а в східних – дернові та лучні. Зелені насадження мають понад 1/5 площі міста. Є понад 30 об’єктів природно-заповідного фонду.
Природно-ресурсний потенціал, зручне економіко-географічне положення Полтави визначили спеціалізацію її підприємств на паливній, харчовій, легкій, деревообробній промисловості. Розташування недалеко від великих металургійних, машинобудівних, наукових центрів таких як Київ, Харків, Дніпропетровськ зумовило розвиток машинобудування, хімічної промисловості. Місто дає 1/4 промислової продукції області.

ПРОГРАМА ПОДОРОЖІ

buket-poltava_bВиїзд з міста Черкаси до м. Полтава.
11.00 Приїзд до м. Полтава.
11.30 Оглядова екскурсія по місту (3 години), що включає такі об’єкти показу: Краєзнавчий музей, Спаська церква, огляд Соборної площі на Івановій горі (Успенський собор, Біла альтанка, Камінь з фрагментом Іпатіївського літопису).
15.00 Відвідання садиби Івана Котляревського і огляд біля входу в музей пам’ятника українським галушкам.
По дорозі до нового центру (Корпусного саду) огляд цікавих пам’ятників: пам’ятник козацької Слави, пам’ятник засновникам Полтави й коменданту Келіну, пам’ятник Н.В. Гоголю.
16.00 Переїзд до поля Полтавської битви. Відвідання музею Полтавської битви і огляд пам’ятника Петру, що знаходиться перед входом в музей. Огляд Самсонієвського храму, що знаходиться неподалік від музею.
Огляд Хрестовоздвиженського жіночого монастиря.
18.00 Від’їзд до м.Черкаси
Всього 545 км, час в дорозі 7 годин

У вартість входить:

  • Проїзд комфортабельним автобусом,
  • страховка,
  • екскурсія згідно програми.

* – може бути змінено тривалість деяких заходів, або вибір закладу харчування згідно побажань або за непередбаченими обставинами