Главная » Без рубрики » ШЛЯХАМИ ПОТОЦЬКИХ (м. Тальне + м. Умань)

ШЛЯХАМИ ПОТОЦЬКИХ (м. Тальне + м. Умань)

400px-Sofievka_ionicheskoe_moreШЛЯХАМИ ПОТОЦЬКИХ (м. Тальне + м. Умань)kovka-i-cerkva

Вартість туру – 350 грн/особа

Програма туру:

07:30 – збір групи та виїзд з Черкас.
08:30 – збір групи та виїзд зі Сміли.
11:00 – орієнтовний час прибуття в м. Тальне. Факультативне відвідування Свято-Петропавлівського храму.

12:00 – Огляд палацу Шувалових. Палац Шувалових за архітектурою нагадує невеликий замок. Його і називають мисливським замком. Складається він із двохp1011555 частин – житлової та господарської. Та частина, що в часи Шувалових була господарською, зводилась у стилі англійських котеджів. А ось житлова частина мала архітектурні риси ренесансних замків Франції. Подібні споруди, часто значно більших розмірів будували у Європі в ХVII – XVIII століттях. На початку ХХ століття такий замок виглядав дещо декоративно, але зараз відвідувачам так не здається. Хоча відвідувачів у мисливському замку буває небагато. В першу чергу тому, що вже не один рік його закрито на дивну реставрацію. В радянські часи у замку розмістили тальнівський сільськогосподарський технікум. А у підвальному приміщенні було відкрито Музей Хліборобства. Але вже у ХХІ столітті і музей і технікум із будинку виселили. Почалася реставрація будівлі.

14:00 – Відвідування дендропарку «Софіївка» м. Умань. Один з найбагатших людей XVIII століття граф Фелікс Потоцький вирішив піднести своїй красуні дружині Софії, гречанці за походженням, більш ніж романтичний дар любові — прекрасний парк в місті Умань. Не чаючи душі в молодій дружині, Потоцький задумує побудувати парк казкової краси, та такий, щоб була в ньому частинка Еллади – батьківщини Софії: і Єлисейські поля, і дивні рослини, скульптури — словом, все, що розвіяло б в душі коханої тугу за батьківщиною. В «Софійському» парку все, — мальовничі скелі, галасливі водоспади, фонтани, прохолодні гроти, прекрасні статуї, — зроблено заради кохання жінки неземної краси.Sofievka7
Від входу в парк вглиб його йде головна алея, обсаджена з обох сторін віковими каштанами і тополями. Поряд з алеєю тихо дзюрчить р. Кам’янка. Схили долини р. Кам’янки направлені до групи каменів, які називаються Тарпейські скелі. Згідно з переказами в стародавньому Римі так називали стрімку скелю Капітолійського храму, з якого скидали засуджених на смерть.
Головна алея приводить до павільйону Флори — надзвичайно красивої архітектурної споруди з білою колонадою в доісторичному стилі. У просвітах між колонами відкриваються чарівні краєвиди Нижнього ставу, фонтан «Змія» (18 метрів заввишки). Над нижнім ставком нависає Левкадська скеля. Ну а якщо дивитися на Левкадську скелю з боку, вгадується профіль людини, дуже схожого на самого Потоцького. На ній споруджена площадка — Бельведер, а внизу лежить величезна гранітна брила, названа каменем смерті. Брилу цю передбачалося підняти вище Бельведера, але за переказами під час установки вона обрушилася, покалічивши і назавжди поховавши під собою багатьох кріпаків.Sofievka9
З Тарпейської долини, минувши Громовий грот і грот Венери, можна піднятися до Верхнього ставу, в центрі якого насипаний штучний острів Кохання з Рожевим павільйоном. Тут можна помилуватися Амстердамським шлюзом і здійснити подорож в абсолютній темряві (тунель освітлюється тільки через невеликі люки) на величезному човні підземною річкою Стікс, що веде до Мертвого озера.
Ну а якщо Ви справжній мандрівник — і ще не бували на терасі Муз, не піднімалися на Гвинтову гору і не чули рев Левового гроту, обов’язково знайдіть час і приїжджайте в Умань.

17:30 – Екскурсія таємничими підземеллями Василіанського монастиря. Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань», розташований в найстарішій будівлі міста – колишнього монастиря Василіанів, запрошує уманчан та гостей міста пройти новим туристичним маршрутом «Таємничими підземеллями Василіанського монастиря».
Ви ознайомитесь із 250-літньою історією монастиря, сповнену величних і трагічних подій; відчуєте подих минулих часів, згадаєте імена яскравих особистостей , чиї долі нерозривно вплетені у долю м. Умань.maxresdefault

20:00 – Відвідування шоу фонтанів «Перлина кохання» У сквері Т.Г.Шевченка в м. Умань. Початок шоу в 20:00, місця потрібно займати завчасно. Це унікальний комплекс фонтанів на суші і на воді. Основна чаша фонтану на суші із світломузичним шоу та шоу на водному екрані, світло динамічний плаваючий фонтан на Осташівському ставку та три статичні фонтани з світлодинамічною підсвіткою, колір якої не повторюється протягом дня.

21:00 – збір групи та виїзд додому.
23:00 – орієнтовний час прибуття в Смілу.
24:00 – орієнтовний час прибуття в Черкаси.

У вартість входить: проїзд автобусом, вхідні квитки на територію палацу Шувалових, супровід, страховка.

Додатково оплачуються вхідні квитки: вхідні квитки в підземелля – 20 грн/особа; на територію дендропарку: дорослий – 45 грн/особа, діти – 30 грн/особа.