“Зерноленд”

“Зерноленд”
МІСЦЕ ЗНАХОДЖЕННЯ: С. ІВКІВЦІ, ЧИГИРИНСЬКИЙ РАЙОН, ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ.

44ffc45b50f322d6bb819fb312960a6d_XL

559C7655-3BF4-489D-B003-92A3F7B4838E_w974_n_s

29061184 DSC_4643_fs 10710226_850043631695719_7100490390102532220_o
rM9vbtxCZyo NWsDMqtZGug T1LPfMdKxn0 o6R5PYrJqyg gE-ETP-L_Yc

На південно-західній околиці села постає нова для України атракція де гості зможуть власноруч долучитись до ВСІХ етапів народження хліба. Відвідувачів чекатимуть наступні майстер-класи: клепання коси, ходіння «за плугом», в’язання снопів, молотіння, помолу зерна розтиральником, ручними жорнами та вітряним млином, приготування тіста, виготовлення та випікання пирогів, приготування сувенірів із солоного тіста, сніцарства, виготовлення паперу, «від овечки до ниточки», столового виноградарства. На території буде створено: навчальна нива, сцена та амфітеатр для фестивалів, ярмаркова площа, вежа, шаховий лабіринт, майданчик атракцій «Очевидне – неймовірне», столи з накриттями та місцями для приготування харчів. Створено марковані маршрути «Хлібна стежка», «В пошуках Богдана Хмельницького», «Козацький хліб». На стежках на групи чекатимуть зустрічі з костюмованими героями української міфології. Повна програма розрахована на п’ять годин. Розпочинатиме програму зустріч груп біля діючого вітряка з майстеркласом ладнання млина.
Життя у світі комп’ютерних розваг та робіт до простих ігор що тисячоліттями бавили і розвивали попередні покоління.
Чотири години. Упродовж цього часу мешканці міст знайомляться з нещодавно поширеними на селі зайняттями жителів сіл, долучаються до них, занурюються у світ реальних активних розваг. Молодь відманюється від суцільно віртуального
Туристи можуть власноруч приготувати собі їжу. Це стає можливим завдяки запрошеним інструкторам, які проводять майстер-класи з приготування традиційних українських страв. Наприклад куліш пшоняний, козацькі коржі з медом або салом, вареники, пиріжки, борщ, галушки, солянки.Просвітницько-розважальний комплекс «Зерноленд» радо приймає відвідувачів. Програма пропонованих освітніх розваг займає, що найменше, маршрутів. Вже розроблено маршрути на «Семидубову гору» де, ймовірно, перепоховано Богдана Хмельницького та до «Криниці Божої матері» і «Місця двору Максима Залізняка».
Зерноленд знаходиться на мальовничих просторах, поблизу унікального природного бар’єру, на межі двох геологічних плато (місцева назва пануючої висоти «Стрілиця»). Завдяки розмаїттю рослинності є можливість вивчати рослинний світ лісостепу. Тут можна збирати гербарії, лікарські рослини, вивчати їх властивості. Завдяки великій території тут можна приймати шкільні табори, розгортати наметові містечка.Посічена горами та ярами місцевість сприяє проведенню спортивних змагань, велопробігів, піших турів, стрільб з луків, організації маркованих коровай, шишки, калачі, житній хліб на капустяному листі, коржі, скрутні, пироги, проскурки, тощо). Також створено колекцію зернових культур вирощуваних в Україні.
Бажаючі познайомитися з традиційними ремеслами та промислами можуть отримати майстер клас з гончарства, теслярства, ковальства, ткацтва, вишивки, бджолярства, виготовлення ляльки-мотанки, виготовлення паперу, стріляння з луків та арбалетів, народної кулінарії.У Зерноленді є експозиція традиційних українських хлібів. А таких українці мали вдосталь, обрядові та для повсякденного вжитку (весільний
традиційній українській печі.
Наша мета показати господарство хліборобів всебічно. Це можливо завдяки музею старожитностей Зерноленду. Особливий музей тим, що тут не лише можна споглядати експозицію, але й спробувати власноруч робити перевесла, в’язати снопи, молотити за допомогою ціпа, молоти зерно за допомогою вітряка та ручних жорен різних конструкцій. З отриманого борошна туристи можуть власноруч випікати на пательні смачні коржі та хліб в періоду, де найменший збій графіку призводив до кризи всього господарства.
Відвідувачі не лише отримують знання про види зернових, способи приготування хліба, але знайомляться і з іншими промислами та ремеслами які давали можливість українському селянинові заробити собі на хліб. В умовах натурального господарства усі сільськогосподарські роботи були невід’ємною частиною безперервного циклу, де кожна робота мала своє місце у календарному році. Так, польові роботи приходили на зміну промислам і ремеслам зимового.
Чому комплекс має таку назву? Тому що ключовою сюжетною об’єднуючою складовою є зерно, хліб, українська хліборобська культура.
Розмаїття атракцій дозволяє кожну екскурсію скорегувати згідно потреб клієнтів, зробити акцент на конкретних заняттях. За попередньою згодою у Зерноленді проводяться факультативні заняття зрізних предметів: історії, суспільствознавства, біології, географії, уроки праці, фізкультури, фізики, математики, геометрії тощо.
плахти, свити, кожухи та ін.). інструментами (від різців до ножних токарних верстатів) та вражаючими виробами: ярма, колеса, шестерні, вулики, борті, бодні, діжі, липівки, відра, мірчуки, прядки, ткацькі верстати, рами, вікониці та ін. Ткацтво представлено всіма знаряддями від переробки сировини (льону, конопель, кропиви) до отримання різних видів полотна (від конопель до сорочки). Також у музеї представлено колекцію місцевого традиційного одягу (сорочки, корсетки, практичність зайнять місцевого населення тими, чи іншими промислами і ремеслами. Колекція ручних млинів показує розмаїття способів переробки зерна, їх еволюцію від зернотерки до вальців, показує майстерність та технічну грамотність наших предків. Гончарство було звичним зайняттям місцевого населення й воно представлено багатою колекцією виробів місцевих майстрів та гончарними кругами. Столярство представлено все можливими традиційними. Тематичне село розраховане на різні категорії відвідувачів. Як правило, кожна екскурсія має у своєму складі має різні вікові групи. Кожен може знайти заняття за інтересами. Діти перед поїздкою до комплексу повинні прослухати інструктаж з техніки безпеки. А група мати достатню кількість супроводжуючих. Гордістю Зерноленду є етнографічний музей у якому за короткий строк зібрано на території села Івківці різноманітні експонати, що засвідчують
4. Майстер-класи
3. Ігри, лабіринти, завдання на вправність.
2. Маркована стежка на Семидубову гору.
1. Етнографічний музей
Зерноленд пропонує такі атракції:
нові освітньо-туристичні послуги відвідувачам.
Просвітницько-розважальний етнографічний комплекс «Зерноленд» створений завдяки програмі із запозичення європейського досвіду діяльності «тематичних сіл». Наша мета полягає у відродженні села Івківці, Чигинського р-ну, Черкаської обл., яке тривалий період вважалося депресивним, таким що занепадає.

Програма:

  • Зустріч груп біля діючого вітряка, майстерклас з ладнання млина.
  • Відвідини виноградників (понад 150 сортів), дегустація.
  • Прогулянка маркованою стежкою з підйомом на Семидубову гору.
  • Лабіринтові розваги.
  • Майстер класи – молотіння снопів, меління, випікання хліба, отримання пшона, готування кулешу, ткання традиційними кроснами, прядіння, виготовлення паперу, столярства.
  • Частування козацьким кулішем, компот, чай з самовару(шипшина, вишневі гірочки), коржі з медом.
  • Вино продається тілько дорослим

Вхідний квиток у «Зерноленд»

– 75 грн/особа з частуванням куліша та юшки